هاست یا فضای میزبانی طراحی سایت در مشهد

هاست یا فضای میزبانی طراحی سایت در مشهد

هاست یا سرویس میزبانی چیست ؟

میزبان یکی از اصطلاحات چند جانبه در اینترنت است ، “میزبان” می تواند در موضوعات متنوعی مورد استفاده قرار بگیرد.
میزبان شبکه
میزبان وب

میزبان شبکه

از نقطه نظر شبکه ، “میزبان” به هر رایانه ای (سرور) که از طریق اتصال به اینترنت یا دستگاه (های) دیگر متصل شده است ، اشاره دارد. هر میزبان ، آدرس IP منحصر به فرد خود را دارد ، که با شماره محلی رایانه و تعداد مشخصی از شبکه ای که به آن تعلق دارد تشکیل شده است . میزبان شبکه در این حالت وظیفه ذخیره داده هایی را دارد که به دستگاه های دیگر ، معمولاً رایانه های کاربران با نام ترمینال از راه دور منتقل می شوند .
یکی دیگر از کاربردهای شبکه “میزبان” زمانی است که پروتکل Point-to-Point (با نام PPP) برای اجرای ارتباط بین رایانه کاربر و ارائه دهنده اینترنت وی تصویب می شود . در این حالت کاربر برای زمانی که اتصال اینترنت انجام می شود ، یک آدرس IP منحصر به فرد به شما اختصاص می دهد ، جایی که رایانه کاربر به عنوان میزبان برای آن اتصال عمل می کند ، که در واقع یک گره شبکه است.

هاست یا فضای میزبانی طراحی سایت در مشهد

میزبان وب

“میزبان وب” به یک وب سرور که فایلهای وب سایت و همچنین برنامه های مختلف را ذخیره می کند ، اشاره دارد . در اینجا ، “میزبان” به مجموعه سخت افزاری ، نرم افزاری و خطوط ارتباطی لازم برای اجرای سرویس میزبانی اشاره دارد .
برای استفاده از سرویس “میزبان” ، صاحبان وب سایت ، افراد یا شرکت ها باید با ارائه دهنده هاستینگ وب ثبت نام کنند و طرحی را انتخاب کنند که مطابق با خواسته های آنها باشد .

منبع : www.ntchosting.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *