نقش html در طراحی سایت

نقش html در طراحی سایت

نقش html در طراحی سایت

HTML (Hypertext Markup Language) یک زبان استاندارد است که محتوا را در کل وب ساختار می دهد . صفحه / سند HTML شامل عناصری مانند عناوین ، تگ های (h1 ، h2 ، و …) ، متن و لینک ها می باشد . گفته می شود که به عنوان ستون فقرات صفحات وب شناخته می شود و به عنوان فن آوری های اصلی مورد استفاده در اینترنت عمل می کند .

HTML [با ترکیبی از CSS به سبک HTML شما] کدی است که طراحی شما را به مرورگر به صورت ترجمه شده نمایش می دهد . همچنین تعدادی چهارچوب و نرم افزار وجود دارد که به شما در ایجاد وب سایت ها و طرح های جالب کمک می کند ، سپس همه این موارد را به خط کدهایی تبدیل می کنید که مرورگر شما پس از آن می خواند و آن را به طراحی شما تبدیل می کند .

برخی از مرورگرها HTML و CSS را کمی متفاوت می خوانند ، به همین دلیل ممکن است صفحه شما در Chrome ، Firefox و Safari کمی متفاوت به نظر برسد . برخی از برچسب های HTML وجود دارند که حتی در بعضی از مرورگرها پشتیبانی نمی شوند .

HTML در یک صفحه وب نقشهای مهمی را ایفا می کند . ابتدا ، از ساختار ایجاد شده توسط کد HTML استفاده می کنیم و سپس عناصر موجود در صفحه وب را با استفاده از CSS تقویت و استایل دهی می کنیم . به عنوان مثال، شما می توانید از HTMLبرای نشان دادن سرفصل یک صفحه استفاده می کنید ، و سپس با استفاده از CSS برای مشخص کردن FONT، اندازه، و رنگ استفاده میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *