مزایاو-معایب-فروشگاه-اینترنتی

کیاوب: طراحی سایت مشهد

فروشگاه اینترنتی

این روزها مردم بیشتر از هر زمان دیگری به سمت فروشگاه اینترنتی روی آورده اند . کسب و کار اینترنتی باعث می شود کاربران هر زمان که بخواهند بتوانند درب های فروشگاه را خودشان باز کنند . فروشِ آنلاین ، دستیابی به فروشگاه های کوچک ، تخصصی و فروشگاه های بزرگ را آسان می کند و از این طریق مشتریان بیشتری جذب می شوند .

درست مثل مشاغل  سنتی ، کسب و کار اینترنتی مزایا و معایبی دارد .

مزایای فروشگاه اینترنتی :

۱ – کاهش هزینه ها

با طراحی فروشگاه اینترنتی شما میتوانید محصول و خدماتتان را با کمترین هزینه به معرض نمایش قرار دهید ، علاوه بر این فروشندگان اینترنتی میتوانند کسب و کار خود را در هر جایی اداره کنند و نیازی به پرداخت اجاره ، قبض های خدماتی و حقوق کارمندان ندارند .

۲ – فروشگاه های آنلاین همیشه باز هستند

یکی از مهم ترین مزایای فروشگاه آنلاین این است که هرگز بسته نمی شود . کاربران می توانند در هر مکان و زمان ، سفارش خود را ثبت کنند . همچنین کسانی که محدودیت زمان دارند فروشگاه اینترنتی بهترین انتخاب برای آن هاست.

۳ – مشتریان فروشگاه اینترنتی محدود به یک مکان جغرافیایی نیستند

از دیگر مزایای فروشگاه اینترنتی از بین بردن فاصله هاست و کاربران با یک کلیک به شمادسترسی پیدا میکنند ، فروشگاه های سنتی فقط پاسخ گوی تعداد محدودی مشتری در زمان خاص هستند اما یک فروشگاه اینترنتی توانایی جذب مشتریان در سراسر جهان را دارد ، این امر به ویژه برای مشاغل تخصصی که دامنه مخاطبانش گسترده است بسیار مهم میباشد .

۴ – تبلیغ محصولات در فروشگاه اینترنتی آسان است

تغییر در یک وب سایت بسیار ساده تر از تغییر در فضای فیزیکی است . به عنوان مثال با قرار دادن محصول در دسته بندی محصولات ویژه و پرفروش وقتی کاربر وب سایتتان را می بیند تبلیغات و محصولات ویژه باعث جلب توجه مشتری میشود .

۵ – قابلیت مقایسه

به راحتی میتوانید قبل از خرید به فروشگاه های اینترنتی مختلف بروید گزینه هایی که مد نظرتان هست را به صورت آنلاین مقایسه کنید همچنین با خواندن نظرات کاربران درباره محصولات خریداری شده تصمیمات بهتری بگیرید .

۶ – صرفه جویی در زمان

کاربران می توانند بدون پیاده روی در شلوغی و ترافیک بدون اتلاف وقت در کمترین زمان با یک کلیک خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهند .

 ۷ – فروشگاه اینترنتی راهی عالی برای ارئه خدمات بهتر به مشتری است

اینترنت به شما این امکان را میدهد تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید ، ثبت نام در خبرنامه و سایر فرم های جمع آوری اطلاعات راهی برای پاسخگویی به سوالات مشتریان ، ارسال اخبار ، تبلیغات و … برای ارئه خدمات بهتر به مشتری می باشد .

۸ – فروشگاه اینترنتی مشتریان را از طریق محتوا جذب می کند

مطالب مفید به شما در دستیابی به مشتریان بالقوه کمک می کند . توضیحات کالا و خدمات ، مطالب آموزشی ، اخبارها و … برای کاربران اهمیت دارد . وقتی مشتریان می بینند اطلاعات صحیحی برای کالا و خدمات خود نوشته اید ، به توضیحات محصول شما اعتماد خواهند کرد و با اطمینان خرید میکنند .

۹ – با هزینه اندک میتوانید وارد عرصه تجارت شوید

معایب فروشگاه اینترنتی :

۱ – اینترنت میتواند قطع شود

۲ – رقابت آنلاین وجود دارد

۳ – مشتریان انتظار خدمات فوری دارند

منبع : www.webflow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *