طراحی سایت چیست

طراحی سایت چیست

طراحی وب سایت چیست ؟

طراحی سایت فرایند ایجاد وب سایت ها است که شامل چندین جنبه مختلف ، از جمله چیدمان صفحه وب ، تولید محتوا و طراحی گرافیک است.

در حالی که اصطلاحات طراحی وب سایت و توسعه وب غالباً به صورت متناوب مورد استفاده قرار می گیرند ، طراحی وب از نظر فنی زیر مجموعه ای از دسته گسترده تر توسعه وب سایت است.

وب سایت ها با استفاده از یک زبان نشانه گذاری به نام HTML ایجاد می شوند . طراحان وب سایت با استفاده از برچسب های HTML ، محتوا و ابرداده های هر صفحه را ایجاد می کنند.

طرح و ظاهر عناصر درون یک صفحه وب معمولاً با استفاده از CSS ایجاد می شود. بنابراین ، اکثر وب سایتها ترکیبی از HTML و CSS را نشان می دهند که نحوه نمایش هر صفحه در یک مرورگر را مشخص می کند .

برخی از طراحان وب سایت ترجیح می دهند برای صفحات کد را تایپ کنند (تایپ HTML و CSS از ابتدا) ، در حالی که برخی دیگر از ویرایشگر ” WYSIWYG ” مانند Adobe Dreamweaver استفاده می کنند.

این نوع ویرایشگر رابط بصری برای طراحی صفحه سایت ایجاد می کند و نرم افزار بطور خودکار کد HTML و CSS مربوطه را تولید می کند. روش محبوب دیگر برای طراحی وب سایت ها ، داشتن سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس یا جوملا است.

این سرویس ها قالب وب سایت های مختلفی را ارائه می دهند که می تواند به عنوان نقطه شروع یک وب سایت جدید استفاده شود. سپس وب مسترها می توانند با استفاده از یک رابط مبتنی بر وب ، محتوا را اضافه کرده و طرح را تنظیم کنند.

در حالی که از HTML و CSS برای طراحی ظاهر یک وب سایت استفاده می شود ، تصاویر باید بطور جداگانه ایجاد شوند.

بنابراین ، طراحی گرافیک ممکن است با طراحی وب همپوشانی داشته باشد ، زیرا طراحان گرافیک اغلب تصاویر را برای استفاده در وب ایجاد می کنند.

برخی از برنامه های گرافیکی مانند Adobe Photoshop حتی دارای گزینه ” ذخیره برای وب … ” می باشد که راهی آسان برای استفاده تصاویر با فرمت بهینه شده برای انتشار در وب سایت را فراهم می کند .

منبع : www.techterms.com

عناصر طراحی وب

چیدمان: منظور از این روش چیدمان گرافیک ، تبلیغات و متن است . در دنیای وب ، هدف اصلی کمک به کاربران در یافتن اطلاعات مورد نظرشان در یک نگاه است. که شامل حفظ تعادل ، سازگاری و یکپارچگی طرح است .

رنگ: انتخاب رنگ به هدف و مشتری بستگی دارد ، که می تواند یک طرح سیاه و سفید ساده تا چندین رنگ باشد و شخصیت شناسی فرد یا برند یک سازمان را با استفاده از رنگ ها در وب انتقال دهد.

گرافیک: گرافیک ها می توانند شامل لوگو ، عکس ، کلیپ آرت یا آیکون باشند که همگی باعث تقویت طراحی وب سایت می شوند . گرافیک سایت برای تجربه کاربری ، باید درست مورد استفاده قرار بگیرد ، با رنگ و محتوای وب سایت هم خوانی داشته باشد .

فونت ها:  اکثر مرورگرهای جستجو فقط می توانند تعداد انتخابی از فونت ها را بخوانند ، که معروف به “فونت های وب امن” هستند ، بنابراین طراح شما باید از این نوع فونت ها در سایتتان استفاده کند .

مطالب و محتوا: محتوا و طراحی باید با هم همکاری کنند تا پیام سایت را از طریق تصاویر و محتوا به کاربران برساند . محتوا باید همیشه مرتبط و مفید باشد تا خواننده گیج نشود و آنچه را که می خواهد در اختیارش قرار دهد تا در سایت باقی بماند . محتوا باید برای موتورهای جستجو بهینه شده و از طول مناسب برخوردار باشد و شامل کلمات کلیدی مرتبط می باشد.

ایجاد طراحی وب سایت کاربر پسند

علاوه بر عناصر اصلی طراحی سایت که سایت را زیبا و بصری نمایش می دهد ، یک وب سایت باید همیشه کاربر نهایی را در نظر بگیرد.

پیمایش(Navigation): معماری سایت ، منوها و سایر ابزارهای ناوبری در طراحی وب باید با در نظر گرفتن چگونگی جستجو کاربران ایجاد شوند . هدف این است که به کاربر کمک کند تا به راحتی و با یافتن اطلاعات مورد نیاز خود ، در سایت ماندگار شود .

چندرسانه ای: محرک های ویدئویی و صوتی مرتبط در طراحی می تواند به کاربران کمک کند تا اطلاعات را به دست آورند ، این عنصر می تواند بازدید کنندگان را تشویق به صرف وقت بیشتر در صفحه وب سایت کند.

سازگاری: برای افزایش بازدید از آن ، صفحه وب را طراحی کنید تا در مرورگرها و سیستم عامل های مشابه به خوبی عمل کند.

فناوری: پیشرفت در فن آوری به طراحان این آزادی را می دهد که بتوانند نوآوری داشته باشند ، و این امکان را می دهد تا طراحی وب همیشه تازه ، پویا و حرفه ای باشد.

تعاملی: با افزودن کادرهای تفسیر و نظرسنجی در طراحی ، همکاری و مشارکت فعال کاربران را افزایش دهید . با استفاده از فرم های ایمیل و ثبت نام در خبرنامه ، کاربران را از بازدید کنندگان به مشتری تبدیل کنید.

منبع : www.treefrog.ca

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *