سئو چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرایندی برای بهبود موقعیت ها در نتایج جستجوی ارگانیک (غیر از سایت های تبلیغ شده) در موتورهای جستجو است . هرچه وب سایت بالاتر باشد ، کاربران بیشتری وب سایتتان را می بینند .
تاریخچه جستجوگرها به دهه ۹۰ میلادی برمی گردد که موتورهای جستجو برای اولین بار ظاهر شدند . امروزه ، این یک استراتژی اساسی برای بازاریابی و یک صنعت رو به رشد است .

اگر می خواهید SEO را یاد بگیرید ، باید برای کارهای خلاقانه ، فنی و تحلیلی آماده باشید . بسیاری از تکنیک ها با اهداف مختلف وجود دارد ، به عبارت ساده ، SEO مربوط به اجرای وب سایت مناسب برای افراد مناسب است .

این فقط مربوط به یک ساختار کامل یا پیش زمینه فنی وب سایت نیست . وب سایت شما باید با محتوا با کیفیت و بهینه سازی شده متناسب با نیاز مخاطبان شما باشد . و البته ، باید به اندازه کافی خوب باشد که از وب سایت های دیگر لینک بگیرد .

آیا سئو کار سختی است؟

موتورهای جستجو مانند Google ، Bing ، Yahoo! و … وب سایتها را بر اساس الگوریتم های مختلف رتبه بندی می کنند. آیا می توانیم این الگوریتم ها را شناسایی کنیم؟ بله و خیر.
Google از بیش از ۲۰۰ عامل رتبه بندی استفاده می کند . گرچه ما بسیاری از آنها را می شناسیم: محتوای با کیفیت ، بک لینک ها یا موارد فنی مانند سرعت سایت ، اما بسیاری از آنها به عنوان یک راز نگه داشته می شوند .

البته لازم نیست همه عوامل را برای رتبه بندی با وب سایت خود بدانید . موتورهای جستجو هنگام جستجو برای دیده شدن توسط کاربران اینترنت استفاده می شود . و شما می خواهید که “دیده” شوید . فرقی نمی کند کالایی ، خدماتی بفروشید ، وبلاگ بنویسید یا هر چیز دیگر ، بهینه سازی موتور جستجو ضروری است .

وب سایت شما باید توسط موتورهای جستجو ایندکس شود. در غیر این صورت دیده نمیشوید .

به طور خلاصه ، اگر قصد دارید با وب سایت خود موفق شوید ، باید SEO را انجام دهید .

چگونه می توانم SEO را یاد بگیرم؟ آیا به کمک کسی احتیاج دارم؟

اگر نمی دانید چگونه SEO را در سال ۲۰۲۰ یاد بگیرید ، ما یک جواب ساده برای شما داریم : به مطالعه و تمرین زیادی نیاز دارید. نکته خوب این است که شما می توانید اطلاعات زیادی در اینترنت به صورت رایگان پیدا کنید ، از این گذشته ، می توانید در دوره ها و کلاس های مختلف شرکت کنید .

اگر نمی خواهید خودتان این کار را انجام دهید یا وقت ندارید ، می توانید از مشاوران و متخصصان سئو کمک بخواهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *