رابط کاربری UI و تجربه کاربری UX

کیاوب: طراحی سایت مشهد

رابط کاربری UI و تجربه کاربری UX

رابط کاربری (UI) User Interface محیطی است که تعامل و ارتباط بین کامپیوتر و انسان در آن رخ می دهد ، قسمتی است که کاربر به طور مستقیم با آن سروکار دارد . میتواند شامل صفحه نمایش ، ظاهر دسکتاپ ، صفحه کلید ، ماوس و … باشد . همچنین روشی است که کاربر از طریق آن با وب سایت ارتباط برقرار میکند .

رابط کاربری غالباً در رابطه با تجربه کاربریUser Experience (UX) مطرح می شود که ممکن است شامل زیبایی ظاهری )گرافیک) وب سایت ، زمان پاسخگویی و محتوا باشد که در چارچوب رابط کاربری (UI) به کاربر ارائه می شود.  هر دو اصطلاح تحت مفهوم تعامل انسان و کامپیوتر قرار دارند . و کلید اصلی رسیدن به موفقیت در بازار محسوب می شود . در تجربه کاربری سعی میشود بهترین بازخورد در کنار بهینه ترین سود دهی صورت گیرد.

با استفاده از این موارد میتوانید طراحی دلخواه که به راحتی قابل استفاده و کاربر محور است پیاده سازی کنید و به کاربران و نیازهایشان متمرکز شوید ، وابستگی بسیاری از مشاغل به طراحی وب سایت باعث شده بسیاری از شرکت ها در تلاش برای بهبود تجربه کاربری UX باشند از این رو  UX و UI از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است .

UX و UI باید با یکدیگر همکاری داشته باشند تا کاربر بتواند به محصول مورد نظر دست پیدا کند ، تمرکز روزافزون در ایجاد یک تجربه کاربری (UX) بهینه ، باعث شده تا برخی از افراد به عنوان متخصصان UI و UX به این شغل روی آورند.  برخی از زبان ها ، مانند HTML و CSS ، به منظور ایجاد سهولت در ایجاد یک رابط کاربری و تجربه کاربری قوی مورد استفاده قرار می گیرند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *