اصول طراحی وب سایت خوب طراحی سایت در مشهد

اصول طراحی وب سایت خوب طراحی سایت در مشهد

اصول طراحی وب سایت خوب

موفقیت هر وب سایت کاملاً به نحوه طراحی آن ( اصول طراحی وب سایت خوب ) بستگی دارد; سایت شما با طراحی زیبا که شامل قابلیت استفاده و سودمندی است، موفقیت را تعیین می کند.
از آنجا که سایت شما چهره تجارت شما است; بیشتر مشتریان بالقوه قبل از مراجعه به فروشگاه شما از سایت شما بازدید می کنند; طراحی صفحه وب سایت نسبت به آنچه فکر می کنید برای تبدیل کاربران به مشتری بسیار مهم است; در حقیقت ، طراحی وب سایت لزوماً به معنای ظاهر و احساس آن نیست بلکه نحوه عملکرد آن است، عملکرد کاملاً به اثربخشی وب سایت بستگی دارد.

چگونه یک وب سایت خوب طراحی کنیم؟

طراحی وب سایت خوب نیاز به طیف گسترده ای از متخصصان دارد که در زمینه های مختلف تخصص دارند; در اینجا لیستی از اصول طراحی خوب وجود دارد که وب سایت شما را زیبایی شناسی; کاربرپسند ، کارآمد و جذاب می کند.

۱٫ وب سایت ساده بهترین است

قرار دادن بیش از حد بسیاری از عناصر در صفحه ممکن است منجر به منحرف شدن بازدید کنندگان از هدف اصلی وب سایت شما شود; سادگی همیشه در یک طراحی وب سایت مؤثر کار می کند.
طراحی تمیز و تازه وب سایت شما نه تنها وب سایت را جذاب می کند. بلکه به کاربر کمک می کند تا از یک صفحه به صفحه دیگر به صورت یکپارچه حرکت کند; طراحی سایت خود را تا حد امکان ساده نگه دارید تا بازدید کنندگان بتوانند در آن احساس راحتی و به آنچه می خواهند دست پیدا کنند

۲٫ قوام

قوام در طراحی وب سایت اهمیت زیادی دارد، توجه خود را به عناصر طراحی در هر یک از صفحات زیاد کنید; باید فونت ها ، اندازه ها ، عنوان ها ، زیر عنوان ها و سبک های دکمه شما باید در کل وب سایت یکسان باشد; همه چیز را از قبل برنامه ریزی کنید; قلم ها و رنگ های مناسب را برای متن ها ، دکمه ها و … نهایی کنید.

۳٫ تایپوگرافی و خوانایی

مهم نیست که متن شما چقدر خوب است اما همچنان وب سایت را نگه می دارد زیرا اطلاعات مورد نظر را در اختیار کاربران قرار می دهد. از آنجا که خزنده های موتور جستجو بسیار با این داده ها آشنا هستند ، به بخشی لاینفک فعالیت های سئو تبدیل می شود. شما باید همراه با استفاده دقیق از کلمات کلیدی و سایر عناصر تایپوگرافی خود را برای بازدید کنندگان جذاب و خوانا نگه دارید.
و استفاده از فونت هایی را که خواندن مطالب را ساده تر می کند ، در نظر بگیرید.

اصول طراحی وب سایت خوب طراحی سایت در مشهد

اصول طراحی وب سایت خوب طراحی سایت در مشهد

۴٫ سازگاری موبایل

با توجه به استفاده روزافزون از تلفن های هوشمند ، تبلت ها و … ، طراحی وب باید برای دستگاه های مختلف کارایی داشته باشد; اگر طراحی وب سایت شما از تمام اندازه ها پشتیبانی نمی شود، کاربرانتان را از دست خواهید داد.

۵٫ پالت رنگ و تصاویر

ترکیب رنگی مناسب نظر کاربران را به خود جلب می کند; در حالی که یک ترکیب ضعیف می تواند منجر به حواس پرتی شود; این امر شما را به انتخاب یک پالت رنگی مناسب برای وب سایت خود الزامی می کند که می تواند فضای دلپذیری را ایجاد کند; بنابراین تأثیر خوبی بر بازدید کنندگان خواهد گذاشت; با انتخاب یک پالت رنگی مکمل ، تجربیات کاربران را بهبود بخشید تا ظاهری متعادل به طراحی وب سایت شما ارائه دهد.
به یاد داشته باشید از فضای سفید استفاده کنید زیرا مانع از آشفتگی وب سایت شما می شود; همچنین ، از استفاده بیش از حد رنگ ها خودداری کنید; ۳ یا ۴ تن برای کل وب سایت کافی است تا یک طراحی جذاب و واضح ارائه دهد; در مورد تصاویر نیز همین مورد است ، از تصاویر پر جنب و جوش استفاده نکنید.

۶٫ بارگیری آسان

هیچ کس از وب سایت که مدت زمان بارگیری آن طول می کشد دوست ندارد; بنابراین با بهینه سازی اندازه تصویر ، ترکیب کد به یک فایل مرکزی CSS یا JavaScript از این عنصر مراقبت کنید.
زیرا باعث کاهش درخواست HTTP می شود. همچنین برای افزایش سرعت بارگذاری ، HTML ، JavaScript و CSS را فشرده سازی کنید.

۷٫ پیمایش آسان

بازدید کنندگان زمان بیشتری در وب سایتهایی میگذارند که دارای پیمایش آسان هستند; شما باید “قانون سه کلیک” را دنبال کنید تا بازدید کنندگان بتوانند اطلاعات موردنیاز را در سه کلیک دریافت کنند.

۸٫ ارتباطات

هدف نهایی بازدید کنندگان این است که اطلاعات را به راحتی بدست آورند; اگر وب سایت شما قادر به برقراری ارتباط موثر بازدید کنندگان باشد; احتمالاً زمان بیشتری را در وب سایت شما می گذرانند.

 

منبع : www.wpastra.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *